Skip to main content
[vc_single_image image=”3272″ img_size=”full”]

A testmozgás szerepe a diétában és a mindennapokban
Mozogjunk-e? Mikor? Mennyit? Miért?

Fontos leszögeznünk, hogy ha testmozgásról beszélünk, akkor azalatt rendszeres tevékenységet értünk, heti 3-4 alkalommal végzett sporttevékenységet.

Milyen testmozgás?
Lényegében mindegy, ami jól esik és amit folyamatosan tudunk végezni.

Miért?
A testmozgás nemcsak a szervezet fizikai folyamatait segít karbantartani, hanem a mentális egészséget is.
A testmozgás az LDL-koleszterin szintjét, ami eltömíti az artériákat. Csökkenti a vérnyomást, javítja az inzulin érzékenységet, ezáltal csökkeni a cukorbetegség szövődményeit, javíthatja a szívizom működését és a keringést és kiváló immunerősítő, késlelteti az öregedést.
Javítja a stressz tüneteit, a hangulatunkat, csökkenti a depressziót és a szorongást.
Jó hatással van a szexuális életünkre, növeli a libidót.

Minél izmosabb a testünk, annál több zsírt éget el, ezért remekül segít a súlycsökkentésben, fogyásban.

Ami a fogyás esetében kiemelten fontos, hogy a fogyás egy odafigyelést, meghatározott étrendet követő életmóddal lehetséges, amit sporttal egészítünk ki. A lényeg az étrenden van, ha az étrend számunkra nem megfelelő, akkor a testmozgás önmagában nem fog eredményre vezetni.

Az anyagcsere felgyorsításának és az izomzat tónusosságának érdekében érdemes sportolni, azon belül is aerob tevékenységeket végezzünk:

  • futás,
  • intenzív séta,
  • kerékpározás,
  • lépcsőzés,
  • elliptikázás.

A diétával megszabadulhatunk a felesleges testzsírtól, ám ahhoz, hogy igazán jól érezzük magunkat a bőrünkben, tónusossá kell tenni az izomzatot. Erre pedig a súlyzós edzések a legalkalmasabbak. Nem kell attól tartanunk, hogy túl izmosak leszünk, egyszerűen az egészséges kinézet megköveteli a sportos életmódot. A súlyzós edzésekkel változatossá tehetjük az edzéstervet is.

Mennyit?
Hát erre azt szoktam mondani, hogy annyit amennyit hosszútávon biztosan tartani tudunk, ha ez heti három alkalom, akkor annyit, ha pedig heti négy alkalom, akkor pedig annyi.

A sport szerepe az Eat Clean Diet fehérjediéta programban
A fogyókúrás programban eleve a súlycsökkenés mellett a testzsír-testizom arányának változását is figyeljük a kéthetenkénti konzultációk alkalmával. A különböző méréseken kiválóan látszik, hogy az a vendég, aki a testmozgást beépíti a programba, gyorsabban és stabilabban veszít a testzsír mennyiségéből, mint azok, akik nem mozognak semmit. Sok esetben azok a programok, ahol a testmozgás nem kerül bevezetésre a fogyókúra program mellé, a testsúly ugyan jelentősen csökken, de az arányok nem változnak jelentősen és a diéta végén sem jutunk el a normál tartományba.

Szóval mozgásra fel, itt  a jó idő, ki lehet menni a szabadba vagy lehet maradni otthon, a lényeg, hogy mozogj a tested, gyorsan meg fogja hálálni!

Pin It on Pinterest